Виведіть молекулярну формулу вуглеводню за такими даними: масова частка Карбону дорівнює 85,7% відносна густина за воднем – 21 . - вопрос №1012233

2 ответа

Ответы

пусть m(CxHy)=100г
m©=85,7*100г\100%=85.7г
m(H)= 100 – 85,7 = 14.3г
n©=m\M=85,7\12=7,14
n(H)= 14,3\1=14,3
C: Н=7.14:14.3=1:2
СН2, С2Н4

M(С2Н4) = 12*2 + 1*4 = 28
M(CxHy)=D(H2)*M(H2)=21*2=42г\моль
ответ С3Н6 пропен

не забывайте благодарить эксперта

Молекулярна формула вуглеводню може бути виведена за допомогою наступних кроків:

  1. Відносна густина за воднем (RH) визначається як відношення маси водню (MH) до об'єму, що займається цією масою водню (VH):

RH = MH / VH

  1. Знаючи відносну густину за воднем та масову частку карбону (MC), можна визначити відношення маси карбону (MC) до маси водню (MH):

MC / MH = (1 — RH) / RH

  1. З відношення маси карбону до маси водню можна визначити відношення кількості атомів карбону (nC) до кількості атомів водню (nH):

nC / nH = MC / MH

  1. Знаючи відношення кількості атомів карбону до водню, можна визначити молекулярну формулу вуглеводню.

Наприклад, розглянемо приклад з масовою часткою карбону 85,7% та відносною густиною за воднем 21:

  1. RH = 21
  2. MC / MH = (1 — RH) / RH = (1 — 0.857) / 0.857 = 0.166
  3. nC / nH = MC / MH = 0.166
  4. Щоб знайти молекулярну формулу, потрібно взяти будь-яку кількість атомів водню та множити на nH, а кількість атомів карбону – на nC. Оскільки вуглеводні містять тільки вуглець та водень, молекулярна формула буде мати вигляд СnH(2n+2), де n — ціле число, що відповідає кількості атомів водню в молекулі.

Отже, за наведеними даними молекулярна формула вуглеводню буде С₅Н₁₂.