одноразова допомога по втраті годувальника ліквідатора ЧАЕС 1 категорії - вопрос №157791

Мій чоловік мав 1 категорію ліквідатора на ЧАЕС та був інвалідом 1 групи, після його смерті я звернулась в управлінні праці, щоб отримати одноразову компенсацію за втрату годувальника по ст 48 «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», але мені відмовили, так як я ще не пенсійного віку (хоч на пенсії за вислугою років), а томуя не маю права на дану компенсацію. Це правомірно? Дякую.

Ответы

Доброго дня, Валентина. Такі дії Управління праці і соціального захисту населення є протиправними, оскільки право на одноразову компенсацію мають сім"ї, які втратили годувальника із числа осіб, віднесених до учасників ліквідації

наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та смерть яких пов'язана

з Чорнобильською катастрофою. Те, що члени сім"ї годувальника мають бути

пенсійного віку законом не передбачено. Зверніться до Управління письмово з

заявою. У випадку відмови — просіть дати письмову відповідь з аргументацією та з

посиланням на норми закону. У випадку відмови — звертайтеся в суд з позовом

про визнання дій Управління протиправними та зобов«язання нарахувати і виплатити

одноразову компенсацію.