ПЕРЕВЕДИТЕ НА АНГЛИЙСКИЙ ПОЖАЛУЙСТА 1)под елкой было много подарков для детей. 2) Учитель в классе. 3)В квартире 5 комнат. 4)Завтра будет гроза. - вопрос №1764415

5)После собрания будет концерт?-Нет. 6)В тексте будет много новых слов? -Да.

Ответы

1. There were a lot of presents fror children under the christmas tree
2. The teacher is in classroom
3/ There are five rooms in the flat
4. The thunderstorm will take place tommorrow
5. Is there a concert after the meeting? — No
6 Are there may new words in the text? — Yes