Другое

Доброго дня! до мене звернулась знайома яка задала мені наступне питання: сьогодні в неї виникло питання оформлення спадщини. Вона має сестру, мама... - вопрос №2018950

живе з нею, вона хоче на себе оформити батьківський будинок але як правильно це зробити вона не знає. Я запропонувала єдиний правильний варіант оформлення договору дарування. ЇЇ хвилює питання чи не буде її сестра висувати претензій з цього приводу, якщо так, які шляхи вирішення даного питання? Дякую

Ответы

Доброго дня! У Вашому запитанні не зазначено, на території якої держави знаходиться будинок. В даному випадку норми законодавства повинні застосовуватися в залежності від територіальної належності спадкового майна. Якщо будинок буде переоформлений за договором дарування дочка, сестра не зможе претендувати на нього як на спадщину, оскільки мати втратить статус власника будинку — спадкодавця. Відповідно, після смерті матері будинок залишиться в одноосібної власності дочі (обдаровуваний). Виникнення ж податкових витрат при даруванні залежатиме від того, на території якої держави знаходиться будинок. Якщо на території Росії, то прибутковий податок при даруванні сплачувати не доведеться, оскільки за російським законодавством дарування між близькими родичами не підлягає оподаткуванню.