Помогите перевести предложения в страдательный залог. 1.How many people do they involve in advertising of the new product? 2.They forbid to bring - вопрос №2407023

more than two blocks of cigarettes in England. 3.Where shall we leave our luggage?

Ответы

1) How many people are involved in advertising of the new product
2) more than two blocks of cigarettes were forbidden to be brought in England
3) Where our luggage shall be left?