Для польоту в космос треба укомплектувати екіпаж із трьох осіб. - вопрос №2840899

Для польоту в космос треба укомплектувати екіпаж із трьох осіб. Командир корабля може бути обраний із чотирьох космонавтів, а два його помічники — із п’яти бортінженерів. Скількома способами можна укомплектувати даний екіпаж?

Лучший ответ по мнению автора

Количество способов выбора командира из 4-х космонавтов: n(1) =С(из 4 по 1) = 4!/(1! ∙ (4 — 1)!) = 4!/(1! ∙ 3!) = 4
Количество способов выбора 2-х помощников из пяти бортинженеров: n(2) =С(из 5 по 2) = 5!/(2! ∙ (5 — 2)!) = 5!/(2! ∙ 3!) = (4 ∙ 5)/2! =10
Т.о. на каждый способ выбора командира существует 10 способов выбора помощников. А т.к. способов выбора командира — 4, то укомплектовать экипаж можно N = 4 ∙ 10 = 40 способами.