Написать предложения в паст сипл в вопросительной и отрицательной форме Он быстро вскочил зажёг спичку и посмотрел на время. Он надел тапочки взял - вопрос №3023735

маленькую бутылочку своего дорожного кейса и открыл дверь.

Ответы

He got up at once, struck a match,  and looked  at the time.  He put on his slippers,took a small bottle out of his dressing case, and opened the door.took a small bottle out of his dressing case, and opened the door.

Кстати, у вас неточный перевод. Did he get up at once, strike a match, and look at the time? He didn't…