Киев

Мій для оформили спадковий договір. я громадянка росії. я повинна платити 20відсотків нагору за отримання спадщини? - вопрос №3059109

1 ответ

Ответы

Розмір державного мита встановлюється Податковим кодексом РФ. Зокрема, пункт 22 статті 333.24 НК РФ визначає розмір нотаріального тарифу за оформлення спадщини та видачу відповідного свідоцтва.

розмір державного мита залежить одночасно від двох факторів:

Родинні зв'язки між спадкодавцем і спадкоємцем;

Вартість спадкового майна.

Близьким родичам спадкодавця (чоловіку/дружині, дітям і батькам – тобто спадкоємців першої черги, а також рідним братам і сестрам – тобто спадкоємцям другої черги при спадкуванні за законом, за заповітом) доведеться сплатити всього 0,3% від вартості успадкованого ними майна. Причому, сума держмита не повинна перевищувати 100 тисяч рублів.

Іншим родичам спадкодавця (а також не родичам – у разі спадкування за заповітом) потрібно сплатити 0,6% від вартості успадкованого ними майна. Максимальна межа суми держмита становить 1 мільйон рублів.

Для розрахунку держмита може враховуватися інвентаризаційна, кадастрова або ринкова вартість успадкованого майна — на розсуд спадкоємця. Нотаріус не має права наполягати на застосуванні якоїсь конкретної оцінки вартості