Просим помощи Скутер Украина - вопрос №602779

У зв’язку з численними зверненнями водіїв скутерів нашого регіону дуже просимо пояснити нам деякі нюанси українського законодавства, що стосуються регулювання дорожнього руху. Чи обов’язково потрібні права на управління мопедом об’ємом двигуна до 50 куб. см.? Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 8 травня 1993 р. № 340 (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 20 травня 2009 р. №511)…3.Транспортні засоби, керування якими дозволяється за наявності посвідчення водія, залежно від їх типів і призначення поділяються на категорії: А1 — мопеди, моторолери та інші двоколісні транспортні засоби, які мають двигун з робочим об'ємом до 50 куб. сантиметрів або електродвигун потужністю до 4 кВт;… А в «Приложении 6 (зміни від 29.03.2011) Конвенции о дорожном движении (г.Вена), сказано: На основании национального законодательства в рамках категорий А, В, С, СЕ, D и DE могут вводиться следующие подкатегории транспортных средств, на управление которыми может выдаваться водительское удостоверение: А1: мотоциклы с рабочим объемом двигателя, не превышающим 125 см3, и максимальной мощностью, не превышающей 11 кВт (легкие мотоциклы) и т.д… 10. Помимо перечисленных выше категорий и подкатегорий, национальным законодательством могут предусматриваться и другие категории и подкатегории транспортных средств. Обозначения таких категорий и подкатегорий транспортных средств должны отличаться от используемых в Конвенции обозначений категорий и подкатегорий транспортных средств, при этом должен применяться другой шрифт.» (http://netrega.org/component/content/article/25-project/69-m- ) З Конституції України: …Стаття 9. Чинні міжнародні договори, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України, є частиною національного законодавства України… Що стосується державної реєстрації мопедів: Постановою КАБІНЕТУ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ від 7 вересня 1998 р. N 1388 «Про затвердження Порядку державної реєстрації (перереєстрації), зняття з обліку автомобілів, автобусів, а також самохідних машин, сконструйованих на шасі автомобілів, мотоциклів усіх типів, марок і моделей, причепів, напівпричепів, мотоколясок, інших прирівняних до них транспортних засобів та мопедів» встановлено порядок реєстрації мопедів (обов’язкова). Із Статті 34. Закону України «Про дорожній рух» …Реєстрація та облік транспортних засобів… …Державній реєстрації та обліку підлягають призначені для експлуатації на вулично-дорожній мережі загального користування транспортні засоби усіх типів: автомобілі, автобуси, мотоцикли всіх типів, марок і моделей, самохідні машини, причепи та напівпричепи до них, мотоколяски, інші прирівняні до них транспортні засоби та мопеди, що використовуються на автомобільних дорогах державного значення… І що стосується визначення «механічний транспортний засіб» В п 2.1 ПДР сказано, що «Водій механічного транспортного засобу повинен мати при собі посвідчення на право керування транспортним засобом відповідної категорії реєстраційний документ на транспортний засіб» А в п 1.10 ПДР «…Мопед – двоколісний ТЗ з об’ємом двигуна до 50 куб.см…» «Основным международным документом в сфере дорожного движения является Конвенция о дорожном движении (г.Вена) (зі змінами від 29.03.2011) Ст.1 (пункты m, n, o ), пункт 2 ст.54 и приложение 6 (водительское удостоверение). Согласно п.(m), велосипед с подвесным двигателем (мопед), рекомендуется приравнивать к велосипеду, однако, на усмотрение местных законодателей, при наличии на то оснований (текст Конвенции в п.m) и соблюдении условий п.2 ст.54 (уведомление Генсека ООН специальной нотой), мопед можно приравнять к мотоциклу, при этом, автоматически к механическим транспортным средствам. При наличии на то оснований ( мопед утратил характеристики велосипедов в отношении возможностей их использования, в частности возможности приведения их в движение с помощью педалей, или которые по своей максимальной конструктивной скорости, массе или некоторым характеристикам двигателя превышаютустановленные пределы.) и соблюдении процедуры уведомления ООН. Украина эту процедуру не проводила, мопед к мотоциклам не приравнивала, следовательно, к «механическим» ТС мопед не относится, согласно п. (n) ,(o) Конвенции». (http://netrega.org/component/content/article/25-project/69-m- )

Лучший ответ по мнению автора

Здравствуйте Александр!

Действительно в ПДД определение мопед обозначено как -
— двоколісний транспортний засіб, який має двигун з
робочим об'ємом до 50 куб. см або електродвигун потужністю до
4 кВт;

Теперь откроем Постановление КМУ 511
2. Особи допускаються до керування транспортними засобами за
наявності у них національного посвідчення водія відповідної
категорії (далі — посвідчення водія).
3. Транспортні засоби, керування якими дозволяється за
наявності посвідчення водія, залежно від їх типів і призначення
поділяються на категорії:
А1 — мопеди, моторолери та інші двоколісні транспортні
засоби, які мають двигун з робочим об'ємом до 50 куб. сантиметрів
або електродвигун потужністю до 4 кВт;

По сути дела — обнаружен очередной пробел в законодательстве Украины.

Итак, главным, так сказать, законом (а на самом деле подзаконным актом) для людей, управляющих транспортными средствами, являются ПДД (Правила Дорожного Движения), при этом в п.1.1. ПДД сказано: «Ці Правила відповідно до Закону України „Про дорожній рух“ встановлюють єдиний порядок дорожнього руху на всій території України.» Т.е. требования ПДД должны совпадать с нормами Закона. Законы же, в свою очередь, не должны выходить за рамки Конституции и быть принятыми на основании Основного Закона (Конституции Украины) и об этом сказано в ст.8 этого документа. Международные соглашения, договоры и т.д., подписанные Украиной, обязательны к исполнению на её территории — это подтверждено ст.9 Конституции, ст.54 ЗУ «О дорожном движении», п.1, п.2 ст.19 ЗУ «О международных договорах Украины». Международное законодательство в этом случае доминирует над национальным и признано являться его частью, в случаях противоречия, применяются положения именно международного законодательства. С этим всё ясно, идём дальше.

В ст.34 ЗУ «О дорожном движении» говорится о необходимости регистрации мопедов, эксплуатируемых на дорогах госзначения. Поясним, что это далеко не все дороги, а лишь некоторые автотрассы, список которых утверждён Постановою КМУ № 865 від 24.06.2006 року «Про затвердження переліку автомобільних доріг загального користування державного значення»

Лучший ответ по мнению автора

Другие ответы

<span id="result_box" class="short_text" lang="uk"><span class="hps">Згідно</span> <span class="hps">ПДР</span> <span class="hps">України</span><span>:</span></span><br 2.1. <strong>Водій </strong> механічного транспортного засобу повинен <strong>мати при </strong><strong>собі:</strong> <strong> </strong>а) <strong>посвідчення водія</strong> на право керування транспортним засобом відповідної категорії; <strong> Транспортні засоби належать до таких категорій: </strong><a name="o182"></a> <strong>А1 </strong>- <strong>мопеди, моторолери та інші двоколісні</strong> транспортні засоби, які мають двигун з робочим об'ємом <strong>до 50 куб.</strong><strong>см</strong> або електродвигун потужністю <strong>до 4 кВт.<br <span id="result_box" class="short_text" lang="uk"><span class="hps">Не забудьте</span> <span class="hps">оцінити</span> <span class="hps">відповідь.</span></span><br </strong>