перевести на английский: Анна,это мистер... - вопрос №918607

перевести на английский: Анна, это мистер Кинг.Мы познакомились с ним на конференции.Он приехал из США.Он впервые в нашей стране.

Ответы

Ann,this is mr King.We met with him on the conference.He came from USA.This is his first time in our country.

Ann, this is Mr. King. We got acquainted with him at the conference. He came from USA. it is his first time in our country.