ТОВ - вопрос №59019

В 2005 році було створено й зареэстровано в установленому порядку ТОВ  "Мрія". У липні 2007 р. в товариства виникло необхідність внести зміни до установчих документів, повязані із зміною місцезнаходження товариства, прийняттям до складу засновників нових осіб і виходом частини інших учасників. були зібрані всі необхідні документи подані для реєстрації змін. проте районна державна адміністрація відмовила в прийнятті документів висунувши вимогищодо обовязкової перереєстрації товариства і збільшення статутного фонду до 46 000.Чи правомірні вимоги державної адміністрації щодо переведення перереєстрації товариства та збільшення розміру статутного фонду? Чи є підстави розгляду спору в арбітражному суді?

Ответы

дії Державної адміністрації є неправомірні, оскільки на момент створення твариства було сформовано статутний фонд в розмірі, що відповідав на 2005р. Всі подальші зміни на законодавчому рівні мінімального розміру статутного фонду стосуються тільки товариств, які на той момент створюються. А збільшення чи зменшення розміру статутного фонду можливе за наявності рішення загальних зборів.

додатково зазначу, що якщо в 2007р.розмір статутного фонду повинен був бути збільшений до 46000грн., а з 2010р. вже може бути в розмірі однієї мінімальної заробітної плати, тодіпо логіці адміністрації товаритсво може зменшити розмір статутного фонду до 1 мін.заробітної плати?  це неправильно

реєстрація таких змін неможлива, оскільки розмір статутного капіталу повинен становити не менше 1 мінімальної заробітної плати, діючої на момент створення товариства і таке положення поширюється тільки на товариства, які створюються з 2010р.

враховуючи порушення прав товариства, ви маєте законні підстави звернутися до господарського суду