що почитати дитині(13),щоб вона задумалась над своїм майбутнім,обрала собі професію. - вопрос №1042197

що почитати дитині(13), щоб вона задумалась над своїм майбутнім, обрала собі професію ?.

1 ответ

Ответы

Світлана, добрий вечір!

Ви хочете дати своїй дитині почитати якусь конкретну книгу, яка стане для неї стимулом стати більш серйозною та виваженою. Вас пригнічують ті різкі негативні зміни характеру та поведінки, які прийшли з підлітковим віком. Я правильно розумію?

Справа в тому, що в цьому віці  одне з головних прагнень дитини — бажання автономії, тому нав'язати дитині читання якоїсь книги — не дуже хороша ідея, якщо дитина сама не виявляла такого бажання. Якщо ви дійсно хочете допомогти, вам слід щиро поговорити з дитиною про її бажання і прагнення, без осуду та нав'язування власної думки, виступити в ролі старшого товарища, який здатен вислухати та зрозуміти. Така позиція допоможе вам краще зрозуміти внутрішній світ дитини та стати тією близькою людиною, якій вона зможе дійсно довіряти. Щодо вибору професії — можете звернутися до шкільного психолога з проханням попрацювати з дитиною в напрямку профорієнтації. За допомогою спеціальних психологічних методик спеціаліст визначить здібності до різних професій, та особистісні особливості дитини, за якими їй підходить та чи інша професія. Якщо такого спеціаліста немає — звертайтеся в приват, постараюсь допомогти.