перевод на английский - вопрос №112202

если бы она занималась спортом с детства она бы была  бы уже чемпионкой

если бы мне подарили этого щенка в прошлом году он бы смог в этом году поехать со мной на охоту

Вопрос задан анонимно
2 ответа

Ответы

1. If she had gone in for sports from childhood she would have already been a champion.

2.1 If I had been presented with this puppy last year I would have been able to go hunting with it this year.

2.2 If I had been presented with this puppy last year I could have taken it out with me hunting this year.

1)-
if it is involved in sports since childhood, it would already be champion

2)- if I was given this puppy last year he would have been able this year to go with me to hunt