Літак летів на північ до місця призначення,розташованого на відстані 300 км від вихідної точки.Під час усього рейсу із заходу дув сильний вітер зі швидкістю 40 км/год.З якою швидкістю відносно повітря - вопрос №1186526

летів літак, якщо рейс тривав 1 год?

с рисунком

Ответы

Так как самолет летел на север, а ветер дул с запада, то он дул перпендикулярно рейсу самолета. Если бы самолет летел строго на север, то из-за ветра за 1 час он оказался бы на 40 км восточнее точки назначения. Таким образом за 1час самолет должен был пролететь 300 км на север и 40 км на запад, то есть его составляющие скорости V(N)=300 км/ч; V(W)=40км/ч
V=sqrt(V(N)^2+V(W)^2)=sqrt(300^2+40^2)=302.7 км/чизображение из вопроса

Михаил Александров