Напишите пожалуйста следующие предложения в вопросительной и отрицательной форме. - вопрос №1452594

1) Mrs. Braine wanted to go on a sea trip.
2) She bought many things for her trip.
3)Mrs. West could show them her new photos.
4) They had an appointment at two o'clock.

Лучший ответ по мнению автора

Elvin, добрый день!

1) Did Mrs. Braine want to go on a sea trip? Mrs. Braine didn't want to go on a sea trip.
2) Did she buy any things for her trip? She didn't buy any things for her trip
3) Could Mrs. West show them her new photos?  Mrs. West couldn't show them her new photos.
4) Did they have an appointment at two o'clock? They didn't have an appointment at two o'clock.

Я написала общие вопросы. Если нужны специальные -уточните, пожалуйста.
Не забывайте, пожалуйста, голосовать за ответ! -)))