При включении ноутбука пишет: - вопрос №1613706

The system has detected that a cooling fan is not operating correctly.

Continued operation is not recommended and may cause unpredictable behavior that could result in random shutdown, data loss or possible system damage. The system will shutdown in 15 seconds. To prevent shutdown and continue operation, press the Enter key now.

System Fan (908)

ENTER — Continue startup

For more information, please visit: www.hp.com/go/teachcenter/startup

Ответы

Здравствуйте.
Проверить работу вентилятора в ноутбуке.