англ.Спасибо - вопрос №175118

Mr Smith  writes he (приезжает) to London on the ninth os May.He (собирается ) take part in the anti-war rally.He (присоединится к) the march of war veterans .-Does he write if he (посетит) us?-When tre rally (окончиться)he (позвонит) us.I think we (пообедаем) together.

Вопрос задан анонимно
1 ответ

Ответы

he comes to London,he is going to take part, he will join, he will visit, the rally is over he will call, we will have dinner