Петрик вирішив зробити шахову дошку. Він розбив квадрат на однакрві клітинки й розмалював у шаховому порядку у білий і чорний колір. Скільки клітинок - вопрос №1898094

на строні квадрата, якщо на дощці 25 білих клітинок

Ответы

Якщо білих клітинок 25, то кількість чорних може бути або такою ж, або відрізнятися від кількості білих на 1. Тобто чорних клітинок 24, або 25, або 26.Загальна кількість клітинок 49, або 50, або 51. Повним квадратом є лише число 49. Отже, усього 49 клітинок, а на стороні квадрата їх 7. Відповідь. 7 клітинок

Михаил Александров