ст.125 ч.2 - вопрос №251335

добрий день! Після нового року мій кращий друг зломав ніс одному мужчині. Його судять по статті 125 ч.2 КК України. Особисто я цього небачив але пішов як свідок тому що я вірю своїм друзям! Я розказав що цей мужик перший вдарив мого друга (воно так і було) і він впав на землю. Інший хлопець обстав за друга і вдарив цьогомужика і зламав ніс! Я думав що все менеться і суду не буде але так не сталося і буде суд. Тепер я хочу нейти в суд і не присягатися там (тому що я особисто цього небачив як билися). Чи можу я тепер написати якусь заяву про відмову свідчити??? дякую !!!

Ответы

Обратитесь с Ваши вопросом в юридическую консультацию Украины. Здесь дают консультации юристы по нормам российского права.

Вы задали вопрос на сайте, где даются консультации по законодательству РФ. Чтобы получить консультацию по законодательству Украины, задавайте вопросы на сайте «Украинская виртуальная консультация» по адресу www.newlegal.ua/

Добрий вечір.

За зламаний ніс ст. 125 це ще не погано, частіше буває що такі ушкодження кваліфікують за ст. 122 — тілесні ушкодження середньої тяжкості, а не легке тілесне ушкодження, що спричинило короткочасний розлад здоров'я, як у вашому випадку. Зараз справа порушена судом ща скаргаю потерпілого, дана справа може бути закрита за примиренням потерпілого і обвинуваченого, досудове слідство за даною статею не проводилось, в інтересах обвинуваченого надати свідків, що спростують версію потерпілого, і ви можете йому допомогти, але за завідомо неправдиві показання можете нести відповідальність за ст. 384 КК України, тобто якщо скажити, що були свідком події, а насправді не бачили. Найпростіше для вас пояснити, що нічого вже не пям'ятаєте, щоб не суперечити раніше даним свідченням. Найчастіши суди не виносять вироків за статтями приватного обвинувачення, в тому числі і за 125, а схиляють сторони домовитись, і закрити справу. При цьому найчастіше обвинувачений сплачує потерпілому декілька сот доларів компенсації і справа закривається — навіщо слухати тривалий час справу, писати вирок, і т.д. за незначною статею. Якщо ж потерпілий наполегливий, то тому хто бив краще звернутись за кваліфікованою допомогою адвоката, є шанси уникнути судимості при гарній роботі адвоката. І адвокат розповість свідкам зі сторони підсудного як себе вести, якщо треба звертайтесь до мене. Таку консультацію можна надати після ретельного вивчення матеріалів справи. Якщо ціна пинтання до 2000 грн. вирішуйте питання з потерпілим, послуги адвоката дорожче.