Список - вопрос №2533792

Народ кто подскажет, сейчас ломаю голову как сделать следующую тему: Раскрывающийся список, а после выбора одного из пунктов на второй части фрейма выпадал текст соответствующий данному пункту? то есть например при выборе человека загружалась его биография? Надеюсь на скорый ответ =)

Ответы

Взято с официального сайта jQuery:
<span class="tag" style="box-sizing: border-box; color: #000080;"><<span class="title" style="box-sizing: border-box;">html</span> <span class="attribute" style="box-sizing: border-box; color: #008080;">lang</span>=<span class="value" style="box-sizing: border-box; color: #dd1144;">"en"</span>></span><span class="tag" style="box-sizing: border-box; color: #000080;"><<span class="title" style="box-sizing: border-box;">head</span>></span><span class="tag" style="box-sizing: border-box; color: #000080;"><<span class="title" style="box-sizing: border-box;">meta</span> <span class="attribute" style="box-sizing: border-box; color: #008080;">charset</span>=<span class="value" style="box-sizing: border-box; color: #dd1144;">"utf-8"</span>></span><span class="tag" style="box-sizing: border-box; color: #000080;"><<span class="title" style="box-sizing: border-box;">meta</span> <span class="attribute" style="box-sizing: border-box; color: #008080;">name</span>=<span class="value" style="box-sizing: border-box; color: #dd1144;">"viewport"</span> <span class="attribute" style="box-sizing: border-box; color: #008080;">content</span>=<span class="value" style="box-sizing: border-box; color: #dd1144;">"width=device-width, initial-scale=1"</span>></span><span class="tag" style="box-sizing: border-box; color: #000080;"><<span class="title" style="box-sizing: border-box;">title</span>></span>jQuery UI Accordion — Default functionality<span class="tag" style="box-sizing: border-box; color: #000080;"></<span class="title" style="box-sizing: border-box;">title</span>></span><span class="tag" style="box-sizing: border-box; color: #000080;"><<span class="title" style="box-sizing: border-box;">link</span> <span class="attribute" style="box-sizing: border-box; color: #008080;">rel</span>=<span class="value" style="box-sizing: border-box; color: #dd1144;">"stylesheet"</span> <span class="attribute" style="box-sizing: border-box; color: #008080;">href</span>=<span class="value" style="box-sizing: border-box; color: #dd1144;">"//code.jquery.com/ui/1.12.1/themes/base/jquery-ui.css"</span>></span><span class="tag" style="box-sizing: border-box; color: #000080;"><<span class="title" style="box-sizing: border-box;">link</span> <span class="attribute" style="box-sizing: border-box; color: #008080;">rel</span>=<span class="value" style="box-sizing: border-box; color: #dd1144;">"stylesheet"</span> <span class="attribute" style="box-sizing: border-box; color: #008080;">href</span>=<span class="value" style="box-sizing: border-box; color: #dd1144;">"/resources/demos/style.css"</span>></span><span class="tag" style="box-sizing: border-box; color: #000080;"><<span class="title" style="box-sizing: border-box;">script</span> <span class="attribute" style="box-sizing: border-box; color: #008080;">src</span>=<span class="value" style="box-sizing: border-box; color: #dd1144;">"https://code.jquery.com/jquery-1.12.4.js"</span>></span><span class="tag" style="box-sizing: border-box; color: #000080;"></<span class="title" style="box-sizing: border-box;">script</span>></span><span class="tag" style="box-sizing: border-box; color: #000080;"><<span class="title" style="box-sizing: border-box;">script</span> <span class="attribute" style="box-sizing: border-box; color: #008080;">src</span>=<span class="value" style="box-sizing: border-box; color: #dd1144;">"https://code.jquery.com/ui/1.12.1/jquery-ui.js"</span>></span><span class="tag" style="box-sizing: border-box; color: #000080;"></<span class="title" style="box-sizing: border-box;">script</span>></span><span class="tag" style="box-sizing: border-box; color: #000080;"><<span class="title" style="box-sizing: border-box;">script</span>></span>$( <span class="keyword" style="box-sizing: border-box; font-weight: bold;">function</span>() {$( <span class="string" style="box-sizing: border-box; color: #dd1144;">"#accordion"</span> ).accordion();} );<span class="tag" style="box-sizing: border-box; color: #000080;"></<span class="title" style="box-sizing: border-box;">script</span>></span><span class="tag" style="box-sizing: border-box; color: #000080;"></<span class="title" style="box-sizing: border-box;">head</span>></span><span class="tag" style="box-sizing: border-box; color: #000080;"><<span class="title" style="box-sizing: border-box;">body</span>></span> <span class="tag" style="box-sizing: border-box; color: #000080;"><<span class="title" style="box-sizing: border-box;">div</span> <span class="attribute" style="box-sizing: border-box; color: #008080;">id</span>=<span class="value" style="box-sizing: border-box; color: #dd1144;">"accordion"</span>></span><span class="tag" style="box-sizing: border-box; color: #000080;"><<span class="title" style="box-sizing: border-box;">h3</span>></span>Section 1<span class="tag" style="box-sizing: border-box; color: #000080;"></<span class="title" style="box-sizing: border-box;">h3</span>></span><span class="tag" style="box-sizing: border-box; color: #000080;"><<span class="title" style="box-sizing: border-box;">div</span>></span><span class="tag" style="box-sizing: border-box; color: #000080;"><<span class="title" style="box-sizing: border-box;">p</span>></span>Mauris mauris ante, blandit et, ultrices a, suscipit eget, quam. Integerut neque. Vivamus nisi metus, molestie vel, gravida in, condimentum sitamet, nunc. Nam a nibh. Donec suscipit eros. Nam mi. Proin viverra leo utodio. Curabitur malesuada. Vestibulum a velit eu ante scelerisque vulputate.<span class="tag" style="box-sizing: border-box; color: #000080;"></<span class="title" style="box-sizing: border-box;">p</span>></span><span class="tag" style="box-sizing: border-box; color: #000080;"></<span class="title" style="box-sizing: border-box;">div</span>></span><span class="tag" style="box-sizing: border-box; color: #000080;"><<span class="title" style="box-sizing: border-box;">h3</span>></span>Section 2<span class="tag" style="box-sizing: border-box; color: #000080;"></<span class="title" style="box-sizing: border-box;">h3</span>></span><span class="tag" style="box-sizing: border-box; color: #000080;"><<span class="title" style="box-sizing: border-box;">div</span>></span><span class="tag" style="box-sizing: border-box; color: #000080;"><<span class="title" style="box-sizing: border-box;">p</span>></span>Sed non urna. Donec et ante. Phasellus eu ligula. Vestibulum sit ametpurus. Vivamus hendrerit, dolor at aliquet laoreet, mauris turpis porttitorvelit, faucibus interdum tellus libero ac justo. Vivamus non quam. Insuscipit faucibus urna.<span class="tag" style="box-sizing: border-box; color: #000080;"></<span class="title" style="box-sizing: border-box;">p</span>></span><span class="tag" style="box-sizing: border-box; color: #000080;"></<span class="title" style="box-sizing: border-box;">div</span>></span><span class="tag" style="box-sizing: border-box; color: #000080;"><<span class="title" style="box-sizing: border-box;">h3</span>></span>Section 3<span class="tag" style="box-sizing: border-box; color: #000080;"></<span class="title" style="box-sizing: border-box;">h3</span>></span><span class="tag" style="box-sizing: border-box; color: #000080;"><<span class="title" style="box-sizing: border-box;">div</span>></span><span class="tag" style="box-sizing: border-box; color: #000080;"><<span class="title" style="box-sizing: border-box;">p</span>></span>Nam enim risus, molestie et, porta ac, aliquam ac, risus. Quisque lobortis.Phasellus pellentesque purus in massa. Aenean in pede. Phasellus ac liberoac tellus pellentesque semper. Sed ac felis. Sed commodo, magna quislacinia ornare, quam ante aliquam nisi, eu iaculis leo purus venenatis dui.<span class="tag" style="box-sizing: border-box; color: #000080;"></<span class="title" style="box-sizing: border-box;">p</span>></span><span class="tag" style="box-sizing: border-box; color: #000080;"><<span class="title" style="box-sizing: border-box;">ul</span>></span><span class="tag" style="box-sizing: border-box; color: #000080;"><<span class="title" style="box-sizing: border-box;">li</span>></span>List item one<span class="tag" style="box-sizing: border-box; color: #000080;"></<span class="title" style="box-sizing: border-box;">li</span>></span><span class="tag" style="box-sizing: border-box; color: #000080;"><<span class="title" style="box-sizing: border-box;">li</span>></span>List item two<span class="tag" style="box-sizing: border-box; color: #000080;"></<span class="title" style="box-sizing: border-box;">li</span>></span><span class="tag" style="box-sizing: border-box; color: #000080;"><<span class="title" style="box-sizing: border-box;">li</span>></span>List item three<span class="tag" style="box-sizing: border-box; color: #000080;"></<span class="title" style="box-sizing: border-box;">li</span>></span><span class="tag" style="box-sizing: border-box; color: #000080;"></<span class="title" style="box-sizing: border-box;">ul</span>></span><span class="tag" style="box-sizing: border-box; color: #000080;"></<span class="title" style="box-sizing: border-box;">div</span>></span><span class="tag" style="box-sizing: border-box; color: #000080;"><<span class="title" style="box-sizing: border-box;">h3</span>></span>Section 4<span class="tag" style="box-sizing: border-box; color: #000080;"></<span class="title" style="box-sizing: border-box;">h3</span>></span><span class="tag" style="box-sizing: border-box; color: #000080;"><<span class="title" style="box-sizing: border-box;">div</span>></span><span class="tag" style="box-sizing: border-box; color: #000080;"><<span class="title" style="box-sizing: border-box;">p</span>></span>Cras dictum. Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netuset malesuada fames ac turpis egestas. Vestibulum ante ipsum primis infaucibus orci luctus et ultrices posuere cubilia Curae; Aenean laciniamauris vel est.<span class="tag" style="box-sizing: border-box; color: #000080;"></<span class="title" style="box-sizing: border-box;">p</span>></span><span class="tag" style="box-sizing: border-box; color: #000080;"><<span class="title" style="box-sizing: border-box;">p</span>></span>Suspendisse eu nisl. Nullam ut libero. Integer dignissim consequat lectus.Class aptent taciti sociosqu ad litora torquent per conubia nostra, perinceptos himenaeos.<span class="tag" style="box-sizing: border-box; color: #000080;"></<span class="title" style="box-sizing: border-box;">p</span>></span><span class="tag" style="box-sizing: border-box; color: #000080;"></<span class="title" style="box-sizing: border-box;">div</span>></span><span class="tag" style="box-sizing: border-box; color: #000080;"></<span class="title" style="box-sizing: border-box;">div</span>></span>  <span class="tag" style="box-sizing: border-box; color: #000080;"></<span class="title" style="box-sizing: border-box;">body</span>></span><span class="tag" style="box-sizing: border-box; color: #000080;"></<span class="title" style="box-sizing: border-box;">html</span>></span>