Здравствуйте, не могли бы Вы помочь, какое слово используется в этих предложениях: №1.A) Will you... to the holiday arrangements? B) I’m - вопрос №3093636

afraid I can’t… you off at the airport. C) Let me… — I think we can talk to the manager about your complaint. №2. A) Could you give me a… with this suitcase? B) I picked up a book that happened to lie at… and read a few pages. C) Could you help me… out copies, please? Make sure every student gets one.

Ответы

see
№1. see №2. Hand
Насколько я понимаю, речь идет об одном слове, которое используется во всех предложениях.