Здравствуйте! Нужен перевод с Terra agricolarum In terra multi et magni fluvii et parvi riri sunt. Videmus fluviis saepe adiacere campos herbosos - вопрос №3291346

et silvas densas. Constat haud procul a ripis fluviorum et rivorum multos agricolas habitare. Viri agros fecundos, prope fluvios et silva sitos, arant et frumentum serunt. Faminae hortos colunt et bestias domesticas, ut exempli causa. Vaccas et vitulos, capras agnosque curant. Liberi agricolarum ad rivos veniunt aquam petitum.

Ответы

In terra multi et magni et parvi rivi sunt.

На земле много малых и больших ручьев (рек).

Videmus fluviis saepe adiacere campos herbosos et silvas densas.

Мы видим, что реки часто пролегают в травянистых  лугах и густых лесах.

Constat haud procul a ripis fluviorum et rivorum multos agricolas habitare.

Известно, что многие земледельцы обитают недалеко от рек и ручьев.

Viri agros fecundos, prope fluvios et silvas sitos, arant et frumentum serunt.

Мужчины обрабатывают плодородные земли, расположенные возле рек и лесов, пашут и сеют зерно.

Feminae hortos colunt et bestias domesticas, ut exempli causa, vaccas et vitulos, capras agnosque curant.

Женщины обрабатывают сады, ухаживают за домашними животными, например, заботятся о коровах и телятах, козах и овцах.

Liberi agricolarum ad rivos veniunt aquam petitum.

Дети земледельцев к рекам приходят, к воде стремясь.