отец находиться в местах лишения... - Украина - вопрос №554124

отец находиться в местах лишения свободы, я с ним в разводе.Где и как получить разрешение на вывоз ребёнка за границу.

1 ответ

Ответы

Доброї ночі! На жаль, Ви не написали про вік Вашої дитини. Якщо їй вже виповнилося 16, то дозволу на виїзд за кордон не вимагається.

Згідно з ч. 3 ст. 313 Цивільного кодексу України фізична особа, яка не досягла шістнадцяти років, має право на виїзд за межі України лише за згодою батьків (усиновлювачів), піклувальників та в їхньому супроводі або в супроводі осіб, які уповноважені ними.

Стосовно надання згоди на вивіз дитини

У відповідності до п. 2-1 Правил перетинання державного кордону громадянами України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27.01.1995 N 57, (далі – Правила перетинання державного кордону) перетинання державного кордону для виїзду за межі України громадянами, які не досягли 16-річного віку, здійснюється лише за згодою обох батьків (усиновлювачів), піклувальників (далі — батьки) та в їх супроводі або в супроводі осіб, уповноважених ними.

Виїзд за межі України громадян, які не досягли 16-річного віку, у супроводі одного з батьків або у супроводі осіб, які уповноважені одним з батьків за нотаріально посвідченою згодою, здійснюється за нотаріально посвідченою згодою другого з батьків із зазначенням держави прямування та відповідного часового проміжку перебування у цій державі, якщо другий з батьків не перебуває у пункті пропуску через державний кордон.

 Разом з тим, п. 2-2 Правил перетинання державного кордону визначає можливість виїзду дитини за кордон без нотаріально посвідченої згоди другого з батьків у наступних випадках:

1. коли другий з батьків є іноземцем або особою без громадянства, що підтверджує запис про батька у свідоцтві про народження дитини, та відсутній у пункті пропуску;

2. коли у проїзному документі дитини є відповідний запис про вибуття на постійне місце проживання за межі України чи відмітка про взяття на консульський облік в дипломатичному представництві України за кордоном;

3. у разі пред'явлення оригіналів документів або їх нотаріально посвідчених копій:

— свідоцтва про смерть другого з батьків;

— рішення суду про позбавлення батьківських прав другого з батьків;

— рішення суду про визнання другого з батьків безвісно відсутнім;

— рішення суду про визнання другого з батьків недієздатним;

— рішення суду про надання дозволу на виїзд за межі України громадянина, який не досяг 16-річного віку, без згоди та супроводу другого з батьків;

— довідки про народження дитини, виданої відділом реєстрації актів цивільного стану, із зазначенням підстав внесення відомостей про батька відповідно до частини першої статті 135 Сімейного кодексу України (при здійснені запису про батька дитини, якщо батьківство не встановлене) під час виїзду дитини за кордон у супроводі одинокої матері.

Отже, найоптимальнішим варіантом є нотаріальне оформлення згоди батька на вивіз дитини. У випадках, коли батько дитини не перебуває на території України, існують певні особливості. За консультацією працівників Міністерства закордонних справ України, в такому випадку, для вивозу дитини з території України батько дитини повинен оформити відповідну згоду в країні перебування з проставлянням апостилю для країни в’їзду.

Якщо ж батько дитини згоден надати дозвіл, то начальник установи виконання покарань має право посвідчувати справність підпису на документах згідно ст. 40-1 Закону України “Про нотаріат”

Разом з тим, Закон про виїзд і в’їзд передбачає, що за відсутності згоди одного з батьків виїзд неповнолітнього громадянина України за кордон може бути дозволено на підставі рішення суду. Таким чином, у разі ненадання батьком дитини відповідної згоди, єдиним способом можливості виїзду дитини за кордон є судове рішення.