Переведите пожалуйста 5 предложений. - вопрос №850509

1) Он ведет себя плохо. Я всегда здароваюсь за руку. 2) Я избегаю общение с незнакомыми людьми. 3) Я уважаю своих родителей. Ты уважаешь своего деда. 4) Я знаю правила как себя вести. 5) Я снимаю обувь когда вхожу в дом. 6) Я помню где ты живешь.

Лучший ответ по мнению автора

Hia behavior is wrong.I always greet  with a handshake.I avoid communication with the strange people.I respect my parents.You respect your grandfather.I know the rules of good behavior. When I come in the house I take my shoes off.I remember where you do live.

Лучший ответ по мнению автора

Другие ответы

1) He behaves badly. I always shake hands. 2) I try to avoid contact with strangers. 3) I respect their parents. You respect his grandfather. 4) I know the rules of how to behave. 5) I take my shoes when I enter the house. 6) I remember where you live.