Доброго дня.Скажіть чи можна зробити довіреність для перевезення дітей за кордон(1 ..2 дні групова екскурсія)Без присутності чоловіка? - вопрос №3348319

Ответы

Здрастуйте, Наталя. Для перевезення дітей за кородон на відпочинок обов'язково потрібно оформити довіреність. Якщо дитина їде за кордон, і в поїздці її супроводжує лише один із батьків, при виїзді попросять пред'явити нотаріально засвідчену довіреність від іншого з батьків про те, що він не має нічого проти такої поїздки.

Заява (дозвіл, довіреність) на виїзд дитини за кордон – це фактично один документ, яким батьки дають своїй неповнолітній дитині дозвіл подорожувати за кордон. Він оформляється у вигляді заяви на виїзд дитини за кордон, що підписується батьками дитини або одним з них (залежить від конкретного випадку).

Дитина може подорожувати разом з батьками (одним з них) або в компанії з іншою особою, якій на момент виїзду за межі України обов'язково повинно виповнитися 18 років (наприклад, це може бути сестра (брат), представник турфірми, учитель, керівник групи тощо).

Якщо дитина подорожує за кордон у супроводі одного з батьків (мати), то дозвіл на виїзд обов'язково повинен надати інший з подружжя (батько). Коли дитина їхатиме за рубіж у супроводі іншої особи, то у такому випадку дозвіл дають обидва батьки.

Як правило, дозвіл від обох батьків оформляється однією заявою, але, як варіант, може бути складено і дві заяви від кожного батька окремо (наприклад, у тому випадку, якщо вони проживають в різних містах або не можуть в силу будь-яких причин одночасно звернутися до нотаріуса для складання однієї заяви).

В нотаріальній згоді іншого з батьків обовязково  вказуеться держава, до якої прямує дитина на відпочинок та відповідний часовий проміжок перебування у цій державі.

Або ж  можна надати інші документи, які підтверджують, що отримання такої згоди непотрібне ( наприклад, рішення суду про позбавлення батьківських прав).