Нужно в этом тексте изменить 1-2 предложения, чтобы в них появился Present Perfect - вопрос №3446575

Hello! Our company is now undergoing some changes. Our owner has changed. But this will probably give us a chance for new deals. We can also get a good investment in our inventions. The new owner has good relations with the government. Also, our power has changed, it has become more decentralized. We hired a financial and creative director to help. Our employees will become a little freer in their work.

Лучший ответ по мнению автора

Здесь и так есть предложения в Present Perfect.  - Our owner has changed.     Also, our power has changed, it has become more decentralized.
Можно вот это предложение изменить в Present Perfect. - We  have hired a financial and creative director to help.