Вантаж масою 400 г висить на нитці довжиною 1 м. Вантаж відводять в бік так, що нитка утворила кут 45 0 з вертикаллю і відпускають. Знайти силу - вопрос №5087586

натягу нитки в нижній точці траєкторії руху вантажу. Вантаж масою 400 г висить на нитці довжиною 1 м. Вантаж відводять в бік так, що нитка утворила кут 45 0 з вертикаллю і відпускають. Знайти силу натягу нитки в нижній точці траєкторії руху вантажу.

Ответы

При вертикальному підйомі вантажа сила натягу нитки дорівнює силі тяжіння вантажа. В нижній точці траєкторії руху вантажа, коли нитка напрямлена вертикально вниз, сила тяжіння напрямлена вертикально вниз, а отже, сила натягу нитки повинна дорівнювати силі тяжіння вантажа:

F = mg = 0.4 × 9.8 = 3.92 \Н

Отже, сила натягу нитки в нижній точці траєкторії руху вантажу дорівнює 3.92 Н.