1.1.Яка верства сприяла відродженню національного руху в Західній Україні у ІІ половині ХІХ ст.? 1.2.Визначте темпи та причини відродження - вопрос №5111324

української нації? 2.1.Визначте причини збільшення українських публікацій в Західній Україні? 2.2.Доведіть чи спростуйте твердження, що Галичина стала центром українського друкованого слова.3.1. Визначте склад «буковинської трійки». Визначте основну ідею вірша С.Воробкевича її учасника 3.2.Чи актуальний заклик автора сьогодні? 3.3.Користуючись документом і діаграмою визначте чи міг Чернівецький університет стати центром українського національного відродження на Буковині?4.1.Визначте, які соціальні та культурні труднощі були у русинів(українців) Закарпаття. 4.2.Чи відчували вони свою єдність з українцями з інших регіонів.5.1. Визначте коли і яка публікація зафіксувала появу москвофілів? 5.2.Основна ідея листа – протесту народовців до часопису «Русь» 5.3.Які погляди народовців сприяли зростанню їх популярності.6.1. Визначте стисло суспільні, політичні та культурні завдання програми РУРП 6.2.Визначте вимоги УНДП зазначені в документах 6.3. Охарактеризуйте основну відмінність РУРП та УНДП 6.4.Чому перші політичні партії виникли в Галичині?7.1. Якій події присвячене фото? 7.2.Кого з зображених особистостей ви вивчали? 7.3 Про що свідчить участь у з’їзді жінок? 7.4.Яким чином фото пов’язує національне відродження в Західній та Наддніпрянській Україні?

Ответы

  • 1.1. Верства, яка сприяла відродженню національного руху в Західній Україні у ХІХ ст. — інтелігенція.
  • 1.2. Темпи та причини відродження української нації: вплив галицької інтелігенції, розвиток національної свідомості через освіту та культурну діяльність, національне протистояння з іншими народами.
  • 2.1. Причини збільшення українських публікацій в Західній Україні: підвищення рівня освіти, зростання національної свідомості, розвиток друкарської справи.
  • 2.2. Галичина стала центром українського друкованого слова – це правильне твердження.
  • 3.1. Склад «буковинської трійки»: О. Кобилянська, С. Воробкевич, І. Франко. Основна ідея вірша С. Воробкевича – українська національна єдність. 3.2. Заклик автора є актуальним і сьогодні.
  • 3.3. Чернівецький університет міг стати центром українського національного відродження на Буковині за допомогою активної науково-дослідної діяльності та просвітницької роботи.
  • 4.1. Соціальні та культурні труднощі русинів Закарпаття: відсутність доступу до освіти, неповноцінність української мови в повсякденному житті, політична та економічна залежність від Австро-Угорської імперії.
  • 4.2. Русини Закарпаття відчували свою єдність з українцями з інших регіонів
  • 5.2. Основна ідея листа, до часопису «Русь», була протестом народовців.
  • 5.3. Погляди народовців, такі як збереження української мови, культури та національної ідентичності, сприяли зростанню їх популярності.
  • 6.1. Суспільні, політичні та культурні завдання програми РУРП полягали у створенні національно-визвольної боротьби, розвитку національної культури, зміцненні української економіки, політичній незалежності та створенні демократичної держави.
  • 6.2. Вимоги УНДП зазначені в документах стосуються зменшення бідності, забезпечення належного рівня освіти та охорони здоров’я, забезпечення рівних можливостей та розбудови стійкого розвитку.
  • 6.3. Основна відмінність РУРП та УНДП полягає у тому, що РУРП була спрямована на створення національної держави та розвиток української культури, тоді як УНДП більш орієнтована на соціальний та економічний розвиток країн.
  • 6.4. Перші політичні партії виникли в Галичині через наявність тут сильної української еліти та підтримки соціальних та культурних організацій.
  • 7.1. Фото присвячене участі жінок на Всеукраїнському жіночому з'їзді в Києві у 1927 році.
  • 7.2. На фото зображені видатні українські жінки, серед яких Лесі Українки та Ольга Кобилянська
  • 7.3. Участь у з’їзді жінок свідчить про зростання жіночого руху та активізацію боротьби за жіночі права та рівноправність з чоловіками.
  • 7.4. Фото пов’язується з національним відродженням в Західній та Наддніпрянській Україні через участь зображених особистостей в національно-визвольному русі та боротьбі за збереження та розвиток української культури та мови. Вони виступали за національну самодостатність та державність України, що було важливим аспектом національного відродження.