религия - вопрос №215992

какую молитву нужно читать чтоб помириться с человеком?

Лучший ответ по мнению автора

Молитва о примирении враждующих.

Владыко Человеколюбче, Царю веков и Подателя благих, разрушивший вражды средостения и мир подавший роду человеческому, даруй и ныне мир рабом Твоим, вкорени в них страх Твой и друг к другу любовь утверди: угаси всяку распрю, отъими вся разгласия и соблазны. Яко Ты еси мир наш и Тебе славу возсылаем, Отцу и Сыну и Святому Духу, ныне и присно и во веки веков. Аминь.

 

«Молитва примирения и прощения»

Данная молитва обращает наши помыслы к добру, любви, прощению по отношению к себе и ко всем людям. Это тоже немаловажный факт...

«Ненавидящих и обидящих нас прости, Господи Человеколюбче. Благотворящим благосотвори Братьям и родственникам нашим даруй яже ко спасению и прощению и жизнь вечную. В немощах живущих посети и исцеление даруй. Иже на море управи. Путешествующим существуй. Служащим и милующим нас грехов оставление даруй. Заповедовавшим нам недостойным молится о них помилуй по великой милости Твоей. Помяни, Господи, прежде умерших отцов и братьев наших и упокой их идеже присещает свет мира Твоего. Помяни господи братьев наших плененных и избавь их от всякого обстояния. Помяни, Господи, плодоносящих и доброжелающих во Святых Твоих Церквах и дай им спасение, прощение и жизнь вечную.

Помяни, Господи, и нас, смиренных и грешных и недостойных рабов Твоих, и просвети наш ум светом разума Твоего, и настави нас на стезю заповедей Твоих, Молитвами Пречистой Владычицы Нашей Богородицы и приснодевы Марии и всех Твоих Святых как благословен есть во веки веков, Аминь».

01.03.12
Лучший ответ по мнению автора

Мария Мирчевна

Читать ответы

Александр Мареев

Читать ответы

Имя

Читать ответы
Посмотреть всех экспертов из раздела Религия > Христианство
7 ответов
15.12.11
Вопрос задан анонимно
Пользуйтесь нашим приложением Доступно на Google Play Загрузите в App Store