религия - вопрос №215992

какую молитву нужно читать чтоб помириться с человеком?

Лучший ответ по мнению автора

Молитва о примирении враждующих.

Владыко Человеколюбче, Царю веков и Подателя благих, разрушивший вражды средостения и мир подавший роду человеческому, даруй и ныне мир рабом Твоим, вкорени в них страх Твой и друг к другу любовь утверди: угаси всяку распрю, отъими вся разгласия и соблазны. Яко Ты еси мир наш и Тебе славу возсылаем, Отцу и Сыну и Святому Духу, ныне и присно и во веки веков. Аминь.

«Молитва примирения и прощения»

Данная молитва обращает наши помыслы к добру, любви, прощению по отношению к себе и ко всем людям. Это тоже немаловажный факт...

«Ненавидящих и обидящих нас прости, Господи Человеколюбче. Благотворящим благосотвори Братьям и родственникам нашим даруй яже ко спасению и прощению и жизнь вечную. В немощах живущих посети и исцеление даруй. Иже на море управи. Путешествующим существуй. Служащим и милующим нас грехов оставление даруй. Заповедовавшим нам недостойным молится о них помилуй по великой милости Твоей. Помяни, Господи, прежде умерших отцов и братьев наших и упокой их идеже присещает свет мира Твоего. Помяни господи братьев наших плененных и избавь их от всякого обстояния. Помяни, Господи, плодоносящих и доброжелающих во Святых Твоих Церквах и дай им спасение, прощение и жизнь вечную.

Помяни, Господи, и нас, смиренных и грешных и недостойных рабов Твоих, и просвети наш ум светом разума Твоего, и настави нас на стезю заповедей Твоих, Молитвами Пречистой Владычицы Нашей Богородицы и приснодевы Марии и всех Твоих Святых как благословен есть во веки веков, Аминь».