Здравствуйте. Какую молитву можно почитать чтобы маленькая дочка спала хорошо?!! - вопрос №3815615

2 ответа

Ответы

Здравствуйте Марина.
Перед сном читается молитва:
«Да воскреснет Бог и разыдуться вразы Его, и да бежат от лица его ненавидящие Его. Яко исчезает дым да исчезнут, яко тает воск от лица огня, да погибнут беси от лица любящих Бога и знаменующихся крестным знамением. И да возвеселимся рекуще — Радуйся кресте Господень, прогоняя бесы силою на тебе пропятого Господа нашего Исуса Христа в ад сшедшего и поправшего силу дьяволевую и давших нам Крест свой честный на прогнание всякого супостата.
О! пречестный и животворящий кресте Господень, помогай ми, с Присвятою Госпожею Богородицою, и со всеми небесными силами, всегда и ныне и пристно и во веки веком.
Аминь».
искреннюю, совмещённую с личной борьбой со всем неугодным Богу в себе.