перевод - вопрос №119248

Здравствуйте, уважаемые эксперты! Переведите, пожалуйста, на русский язык:

Enthusiasm for helping children with communication needs with mainstream settings stems from the growing awareness of the importance of context on the way in which language is used and understood. Children make communication demands on each other and are often at their most animated in the company of peers.

Спасибо всем огромное за ответы!!!

Вопрос задан анонимно
1 ответ

вы уверены что в этом тексте нет ошибок? проверьте внимательно! и жду от вас сообщение