she jumped out of bed and came up window.как к этому придложению задать все 4 вопроса - вопрос №1231258

she jumped out of bed and came up window.как к этому придложению задать все 4 вопроса

Ответы

1) Общий вопрос: Did she jump out of bed and come up window?

2) Специальный вопрос: When did she jump out of bed and come up window?

3) Альтернативный вопрос: Did she or her brother jump out of bed and come up window?

4) Разделительный вопрос: She jumped out of bed and came up window, didn’t she?