Помогите ответить на вопросы!!! - вопрос №2687168

изображение из вопросаизображение из вопросаизображение из вопроса
По этому тексту ответить на эти вопросы:
Вопрос задан анонимно
1 ответ

Ответы

1. A resume is a summary of your career history, the skills and experiences you have gained during the course of it.
2. A good resume should include your best skills and qualities.
3. Using concise language, omitting irrelevant information, placing the important information at the top, making sure it is free from errors, getting it checked by someone with experience, using white paper for printing.