Нужно перевести к завтрашнему дню. Помогите пожалуйста( - вопрос №502592

Привет Джейн, как ты?

В новом университете меня позвали на пекник, познакомиться с новыми друзьями и рассказать про себя саму, много развлечений и танцев. Ты бы хотела пойти на пикник? Тут можно приводить своих друзей, только нужно запастись едой. Если ты согласна напиши мне. Нас довезут мои родители. С любовь (Имя)

Лучший ответ по мнению автора

Здравствуйте.

Hi, Jane,

How are you? I was invited to the picnic at the new university to meet new friends and tell them about myself, my hobbies and entertainments. Would you like to go there with me? Taking friends is allowed, we just have to bring some food. If you agree, write me. My parents will give us a ride.

With love,
Darya.

Не забывайте оценивать помощь экспертов выбором лучшего ответа!

Лучший ответ по мнению автора

Другие ответы

Hi Jane,

How are you?

I was invited to a picnic at a new university to make friends with new friends and tell them about myself, many entertainments and dances. Would you like to go to the picnic? Here is allowed to bring your friends, we only need to take some food.

If you agree, please, write me. My parents will bring us.

With love,

Mark