В каком предложении используется предлог неправильно? - вопрос №1788412

1) Racing towards the finish line, all of a sudden it dawned on Sarah that she just might win.
2) Which stop are we getting off at? According to the map, should be the one but next.3) We are to behave in compliance with the rules unless we don't want to suffer from the consequences.4) Tom felt very ill in the morning, so he phoned in sick.
Вопрос задан анонимно
1 ответ

Лучший ответ по мнению автора

Во-втором. По логике должно быть the one after next.