1.If Lisa didn’t like my friends, I ______________________ seeing her. А)would stopped; Б)stopped; В)will stop; Г)would stop; 2.If she ____________ - вопрос №3547279

that exhibition, she would be really upset. А)did missed; Б)would miss; В)missed; Г)will miss;
3.If I ____________ anything about the expositions of the museum, I _______________ a guide. А)knew, would become; Б)would know, became; В)knew, became; Г)would know, would become;

Лучший ответ по мнению автора

1 Г
2 В
3 А