Переведите на английский! - вопрос №72296

Пожалуйста, переведите на английский язык следующее:

Я считаю, что Х имеет прекрасный голос и красивую внешность, Х очень интересная, не похожая ни на кого личность. Всё что необходимо для хорошего артиста в ней есть! Песня Х мелодичная, лёгкая, нежная… У Х есть все шансы занять высокое место на конкурсе! Желаю ей успехов!

Вопрос задан анонимно
4 ответа

Лучший ответ по мнению автора

I suppose X has wonderful voice and very beautiful appearance. X is very interesting personality and doesn't resemble anyone. She has all necessary qualities to become a good artist (лучше написать singer). Her song is melodious, tender, nice. X has a good chance to take high place at the competition. I wish her success!

Лучший ответ по мнению автора

Другие ответы

I think X has a wonderful voice and beautiful appearance. X has an extremely interesting and extraordinary personality. She has everything nessessary to be a good actor! X's song is melodious, and light, and gentle. X has every chance to occupy a high position at the competition. I wish her sucсess!

I consider that X has wonderful voice and beautiful exterior, X very interesting, not look like anybody personality. She has all that she is need for a good artist ! X song is melodious, easy, tender. X have all chances to take the high place on a competition! I wish it successes!

Возможно есть ошибки. я не уверена.

I consider X has a beautiful voice and fascinatig appearance. She's very interesting, unusual person. She has everything that a good artist should have. X's song is very melodic, light, tender… X has all the chances to take best places in this competition. Succes attend her.